GTA V satış rakamı 15o milyon adeti geçerek büyük bir başarı elde etti.

Oyun sektörünün büyük firmalarından biri olan Take2 yaptığı açıklama ile GTA V ve Red Dead Redemption 2’nin güncel satış rakamlarını paylaştı. Mali raporlarını açıklayan firma bu açıklamasında GTA V satışlarının büyük bir başarı yakalayarak 150 milyonu geçtiğini duyurdu.

Yeni nesil konsollara da bu yıl içerisinde geleceği açıklanan GTA V, üç nesli geride bırakması ile birlikte satış rakamlarında da bu başarısını sürdürmesi bekleniyor. Kasım ayında yapılan açıklamada GTA V oyununun 135 milyonu geçtiği açıklanmıştı. Sekiz aylık süreçte 15 milyondan fazla satarak bu başarısını sürdürmeye devam etmiş. Yeni çıkan oyunların bile bu kadar sürede bu rakamlara ulaşamadığını göz önüne alacak olursak çıkış tarihi üzerinden sekiz yıl geçen bir oyunun hala bu şekilde satması Rockstar Games ve Take2’nın yeni oyun için neden bu kadar ağırdan aldıklarının da göstergesi olmuş. Üstelik GTA Online tarafından gelen kazancın satış rakamının çok daha yukarısında olduğunu söylemek mümkün.

GTA serisinin toplam satış rakamı 350 milyonu geçmişdurumda. Firmanın bir diğer oyunu olan Red Dead Redemption 2 satış rakamı 38 milyonu geride bıraktı. Red Dead Redemption 2 satış rakamı geçtiğimiz Kasım ayında 35 milyon olarak açıklanmıştı. Yani sekiz aylık süreçte 2018 yılında çıkan Red Dead Redemption 2 ise 3 milyon adet satmayı başarmış. Red Dead Redemption serisi ise bu yeni rakamlarla birlikte 60 milyon satış rakamını geride bıraktı.

NBA 2K serisi son oyunla ilgili bu sefer net bir rakam verilmese de serinin toplam satışlarının 112 milyonu geçtiği açıklandı. Gearbox Interactive imzasını taşıyan Borderlands serisinin satış rakamları büyük bir başarı yakalayarak 71 milyonu geride bırakırken Borderlands 2’nin 25 milyoni Borderlands 3’ün ise 13 milyon satış rakamına ulaştığı duyuruldu. Bioshock serisi 38 milyon, Sid Meier’s Civilization serisi 58 milyon, Kerbal Space program beş milyon ve son olarak The Outer Worlds ise dört milyon satış rakamını geçmiş . Serilerin satış rakamları şu şekilde;

Take2 güncel oyun satış rakamları

  • Grand Theft Auto (GTA) serisi: 350 milyon
  • Red Dead Redemption serisi: 38 milyon
  • NBA 2K serisi: 112 milyon
  • Borderlands serisi: 71 milyon
  • Bioshock serisi: 38 milyon
  • Sid Meier’s Civilization serisi: 58 milyon
  • Kerbal Space Program: 5 milyon
  • The Outer Worlds: 4 milyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir