Merakla beklenen ve Harrison Ford’un bir kez daha başrolde yer aldığı Indiana Jones 5 filminin çekimlerinin tamamlandığı açıklandı.

14 yıl önce Kingdom of the Crystal Skull filmi ile karşımıza çıkan Indiana Jones karakteri, yepyeni bir macera ile beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor. Sinema dünyasının ikonikleşen karakterlerinden biri olan Indiana Jones serisinin yeni filminin çekimlerinin tamamlandığı resmi ağızlardan açıklandı.

Uzun süredir gündemde olan ancak çeşitli sebeplerle bir türlü prodüksiyonuna başlanamayan yeni Indiana Jones filmi, oyuncu kadrosuna son olarak Phoebe Waller-Bridge’in katılmasıyla bir anda hiç olmadığı kadar heyecan verici bir projeye dönüşmüştü.

Filmloverss’ın haberine göre; Harrison Ford‘un Indiana Jones rolüyle geri döneceği yeni filmin başrollerinde Ford’a Phoebe Waller-Bridge‘in eşlik edeceği ortaya çıkmış ancak Waller-Bridge’in nasıl bir rolde karşımıza çıkacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmemişti.

Şimdi ise filmin oyuncu kadrosuna son olarak Another Round filminde izleyici karşısına çıkan Mads Mikkelsen‘ın eklendiği açıklandı ve böylece filmin yarattığı beklentiler daha da yüksek bir seviyeye ulaştı.

Harrison Ford‘un kendisiyle özdeşleşen Indiana Jones rolüyle geri döneceği beşinci filmi, ilk dört filmi de yöneten Steven Spielberg’ün yönetmesi bekleniyordu. Ancak Spielberg sürpriz bir kararla filmi yönetmekten vazgeçti.

Seriyi, karaktere yeni bir soluk getirebilecek daha genç bir yönetmene bırakmak istediği söylenen Spielberg, bu kez yapımcılıkla yetinmeye karar verdi. Spielberg’in yerini alan isim ise 3:10 to Yuma, Logan, Ford v Ferrari gibi filmlerle tanınan James Mangold oldu.

Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge ve Harrison Ford’lu Indiana Jones 5’in 29 Temmuz 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.