Martha is Dead‘i PlayStation’da oynayacak oyunculara bazı kötü haberleri duyuralım. Korku oyunları, oyuncuları şok etmek ve korkutmak için tasarlanmıştır. Bazı oyunlar, bu amaca ulaşmak için aşırı derecede şiddetli veya rahatsız edici deneyimler de dahil olmak üzere aşırıya kaçar. Filmlerde olduğu gibi bazen oyunlar, platform sahipleri tarafından sansürün talep edildiği bölgelere girebilir.

LKA tarafından geliştirilen ve Wired Productions tarafından yayınlanan yaklaşan korku oyunu Martha is Dead için durum böyle. Oyunun Sony’nin kısıtlamaları nedeniyle PlayStation platformlarında sansürlendiği onaylandı. Duyuru, Wired Productions tarafından Twitter‘da paylaşıldı. Ekip, oyunun hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 için değiştirileceğini “üzgün” olarak belirtti.

Martha is Dead’in PS4 ve PS5 Fiziksel Sürümü Ertelenecek

Martha is Dead‘i sansürleme ihtiyacı, ne yazık ki, korku oyununun PS4 ve PS5’te piyasaya sürülmesi için sonuçlar doğuruyor. Oyunun dijital versiyonu lansmanla tamamlanabilecek olsa da, PS4 ve PS5 için fiziksel sürümlerin ertelenmesi gerekecek. Oyunun PS4 ve PS5 fiziksel sürümleri için yeni bir çıkış tarihi onaylanmadı ancak Wired gecikmenin “az sayıda hafta” olmasını beklediğini söyledi.

LKA ve Wired Productions durumdan açıkça memnun değil. Bu değişiklikleri yapma ihtiyacını, “dört yıllık tutku ve sıkı çalışma” sonrasında gereken “planlanmamış” fazladan zaman olarak nitelendirdi. Ayrıca Wired, Martha is Dead‘in yalnızca yetişkinlere yönelik olduğu gerçeğiyle ilgili olarak her zaman açık ve şeffaf olduğunu anlattı. Ayrıca geliştirici ekip, içeriğin daha oluşmadan önce oyun içinde “açıkça ve tekrar tekrar” belirtildiğini de ifade etti. Oyun 24 Şubat 2022‘de çıkış yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.