Yeni Marvel dizisi Moon Knight için yeni bir fragman yayınlandı. Marvel Sinematik Evreni daha heyecanlı ve daha sürükleyici olmaya hazırlanıyor.

Başrolde Oscar Isaac’in yer aldığı dizi, geceleri kötü adamlarla savaşırken dissosiyatif kimlik bozukluğu (DID) ile uğraşan rahatsız bir kahramanı konu alıyor. Yeni görüntüler, serinin ilk fragmanındaki aynı karanlık görünümü yansıtıyor . Bu nedenle, genellikle süper kahramanların daha komik tarafına odaklanma eğiliminde olan diğer MCU yapımlarının aksine, Moon Knight , Marvel’in en şiddetli süper kahramanlarından birinin hikayesini uyarlarken şiddet unsurlarını çok kullanacak bir dizi gibi görünüyor.

Marvel Studios başkanı Kevin Feige daha önce Moon Knight’ın acımasız kanunsuz kişiyi tasvirinin Marvel Sinematik Evrenin sınırlarını zorlayacağını söylemişti. Feige, “O acımasız,” dedi. Moon Knight’ın başka bir karakter için ağladığı anlar vardır ve bu acımasız.” dedi. Dizinin yıldızı Oscar Isaac, diziyi risk açısından anlatan benzer açıklamalarda bulundu. “Riskli. O belirsiz bir kahraman ve uğraştığımız şeyler çok farklı. Ancak bir filmden ziyade sınırlı bir dizi olduğu için, açılış hafta sonunun muazzam olmasını sağlamak için üzerimizde bir baskı yok. Deneysel kaliteyi büyük ölçekte getirmek için daha fazla risk alabiliyoruz.” dedi.

Resmi özete göre, Moon Knight, bayılmalar ve başka bir hayatın anılarıyla boğuşan, yumuşak huylu bir hediyelik eşya dükkanı çalışanı olan Steven Grant’ın hayatını konu alıyor. Steven, dissosiyatif kimlik bozukluğu olduğunu keşfeder ve paralı asker Marc Spector ile aynı bedeni paylaşır. Steven/Marc’ın düşmanları onlara yaklaşırken, Mısır’ın güçlü tanrıları arasında ölümcül bir gizemin içine itilirken karmaşık kimliklerinde gezinmeleri gerekir.

Moon Knight, baş kanunsuz kanun adamı, Ethan Hawke ve May Calamawy rolünde Oscar Isaac’i canlandırıyor.

30 Mart’ta Disney’e çıkacak olan Moon Knight, yaklaşan diğer She-Hulk, Ms. Marvel ve Secret Invasion gibi yapımların ilki olacak. Ayrıca dizide, May Calamawy ve Lucy Thackeray’ın da yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.